STRONA GŁÓWNA / Aktualności / Rok 2001
 
 
 
 

 

archiwum aktualności
2001 

Dyrektorium o pobożności ludowej i liturgii
Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów opublikowała dekretem z dnia 21 grudnia 2001 r. Dyrektorium o pobożności ludowej i liturgii. Dokument ten został zaprezentowany dziennikarzom w dniu 9 kwietnia br. w czasie konferencji prasowej na Watykanie. Krótkie omówienie tego dokumentu znajdzie się w "Gościu Niedzielnym" z dnia 28 kwietnia br.

Św. Andrzej Bobola drugorzędnym patronem Polski
Św. Andrzej Bobola TJ (1591-1657) jest głównym patronem diecezji drohiczyńskiej i drugorzędnym archidiecezji wileńskiej, diecezji łomżyńskiej, płockiej i warmińskiej. Jest też patronem Warszawy. Na prośbę Prymasa Polski kard. Józefa Glempa Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dekretem z dnia 13 marca 2002 r. ogłosiła św. Andrzeja Bobolę drugorzędnym patronem Polski. Dzień 16 maja obchodzony będzie w Polsce w randze święta.
Więcej: http://e.kai.pl/;
http://andrzej.kai.pl/ekai/atta/index.php/ekai-2013-1.jpeg?MID=2013&AID=1

Księga liturgiczna Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne
Wydawnictwo Księgarnia św. Jacka opublikowało część rytuału Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne.
Więcej: http://www.jacek.katowice.pl/

Liturgia Godzin. Tom dodatkowy
Wydawnictwo Pallottinum opublikowało tom dodatkowy Liturgii Godzin obejmujący okres od połowy czerwca do końca września (tygodnie IX-XXVII). Tom zawiera teksty III i IV tomu i pomyślany jest jako tom na okres wakacji i urlopów.


Zmiana wielkości czcionki: A A A

  kkbids@episkopat.pl
Jesteś naszym 1 gościem
     
 
 
 
   
Konferencja Episkopatu Polski